+420 771 148 308
info@plzenskazastavka.cz

Eva Volrábová

Eva Volrábová

Akreditovaný poradce pro pozůstalé, Dobrovolný poradce

Jsem zdravotní sestra a velkou část profesního života se věnuji seniorům či lidem v závěru života, podpoře v péči o umírající.

Eva je vzděláním zdravotní sestra a velkou část profesního života se věnuje seniorům či lidem v závěru života, podpoře v péči o umírající.

V roce 2012 složila zkoušku pro Poradce pro pozůstalé a stala se první státem certifikovanou poradkyní v ČR.

Veřejná zkouška se konala v Dřevčickém Parku, rezidenčním bydlení pro seniory, za účasti veřejnosti a médií a před renomovanými odborníky z oboru, jakými jsou PhDr. Naděžda Špatenková nebo antropolog smrti PhD. Giuseppe Maiello.

Po celou dobu praxe se průběžně vzdělává formou zdravotnických seminářů, po zkušenostech načerpaných dlouholetou praxí se věnuje i přednáškové činnosti.

Pokud máme funkční rodinu a okruh přátel nápomocných v období smutku a truchlení, jsme obvykle schopni po nějaké době pokračovat v životě. Někdy se však může stát, že váš smutek neubírá na intenzitě a vy začínáte mít potíže všeho druhu. První cesta vede k praktickému lékaři, který Vás vyšetří a doporučí návštěvu psychologa nebo psychiatra.

Smutek není nemoc… Ano, možná, že špatně spíte, nemáte chuť k jídlu, jste smutní, pláčete, bolí vás často hlava nebo záda a na nic nemáte náladu, ale nejste nemocní… Cesta truchlení mnohdy potřebuje odborné vedení. Věřím, že můžu pomoci i Vám.