+420 771 148 308
info@plzenskazastavka.cz

Světový den vzpomínek na oběti dopravních nehod

Vzpomínka na ty, kdo se nevrátili z cest… Vždy třetí neděle v měsíci listopadu. Hlavním cílem je vzpomenout na ty, kdo zemřeli na silnicích, vyjádřit solidaritu pozůstalým, a připomenout dlouhodobé dopady dopravních nehod.

Světový den obětí dopravních nehod se připomíná na celém světě vždy třetí listopadovou neděli. Plzeňská zastávka – poradna pro pozůstalé se také pravidelně připojuje v kostelíku U Ježíška. Koncertem na památku kamaráda Vaška Rába se přítomní připojili ke vzpomínce na všechny tragicky zesnulé při jakékoliv dopravní nehodě.

 • Světový den obětí dopravních nehod 2023

  Světový den obětí dopravních nehod 2023

  I letos se připojujeme ke Světovému dni obětí dopravních nehod… Tradičně již hudebním večerem v kostelíku U Ježíška a se záštitou báječného plzeňského muzikanta Milana Benedikta Karpíška!

 • Světový den obětí dopravních nehod 2022

  Světový den obětí dopravních nehod 2022

  Světový den obětí dopravních nehod se připomíná na celém světě vždy třetí listopadovou neděli. Plzeňská zastávka – poradna pro pozůstalé se také pravidelně připojuje v kostelíku U Ježíška.

 • Vzpomínka na oběti dopravních nehod v kostelíku U Ježíška 15.11.2022

  Vzpomínka na oběti dopravních nehod v kostelíku U Ježíška 15.11.2022

  Již v úterý 15.11. v kostelíku U Ježíška! Vzpomínka na všechny oběti dopravních nehod. Spolu s folklorním souborem Jiskra 58 – Sokol Valcha a Milan Benedikt Karpisek, přijďte zavzpomínat i Vy!

 • O truchlení v MF dnes

  O truchlení v MF dnes

  Sdílíme rozhovor s farářem Karlem Šimrem a našimi poradkyněmi pro pozůstalé Monikou Jelínkovou a Mirkou Šimkovou v MF Dnes v rámci památky Světového dne obětí dopravních nehod.

 • Vzpomínka na Kilbyho 2021

  Vzpomínka na Kilbyho 2021

  V neděli 21. listopadu si připomínáme Světový den obětí dopravních nehod. Přijďte se připojit se svojí vzpomínkou, na kohokoliv. I my se tradičně připojujeme v kostelíku U Ježíška, a to ve čtvrtek 18. listopadu od 18 hodin.

 • Světový den obětí dopravních nehod 2021

  Světový den obětí dopravních nehod 2021

  V neděli 21. listopadu si připomínáme Světový den obětí dopravních nehod. Vstupné je dobrovolné. Bude věnováno na provoz poradny.

 • Světový den obětí dopravních nehod 2020

  Světový den obětí dopravních nehod 2020

  V Plzni je možné si připomenout ty, kdo přišli při nehodách o život, v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Františkánské ulici.

 • Světový den obětí dopravních nehod 2019

  Světový den obětí dopravních nehod 2019

  Sobotní Vzpomínkové setkání v kostelíku U Ježíška bylo moc pěkné, děkujeme všem, kdo jste přišli s námi sdílet, zapálit svíčku našim zemřelým, poslechnout si krásnou hudbu a nádherné básně Jana Skácela.

 • Světový den obětí dopravních nehod 2017

  Světový den obětí dopravních nehod 2017

  Už za týden můžete spolu s námi uctít památku všech, kteří zemřeli při dopravních nehodách, při tradiční Bohoslužbě v dálniční kapli u Šlovic.

 • Světový den obětí dopravních nehod 2016

  Světový den obětí dopravních nehod 2016

  Česko opět propojí vzpomínka na oběti nehod. Při veřejných shromážděních v Praze, Plzni, Ostravě a Olomouci budou o třetí listopadové neděli lidé vzpomínat na ty, kdo se nevrátili ze svých cest. Připadá na ni totiž Světový den obětí dopravních nehod.

 • Světový den obětí dopravních nehod 2013

  Světový den obětí dopravních nehod 2013

  Do dnešního večera můžete posílat jména svých blízkých, kteří přišli o život při autonehodě, pokud chcete být touto formou s námi součástí sobotní pietní vzpomínky.