+420 771 148 308
info@plzenskazastavka.cz

Svépomocné skupiny

Pokud si smrt blízké osoby musíme zpracovávat sami, bez podpory blízkých či souznících přátel je možné, že se v truchlení jakoby bolestí ztrácíme.

Nabízíme vám prostor uzavřené skupinky ke sdílení vašich starostí, zkušeností, praktických rad. Pohledy jiných klientů, co po smrti blízkého cítíme, jak se s úmrtím milované bytosti vyrovnáváme… Společně můžeme zažít porozumění pro vaše trápení, kterému aktuálně čelíte, zmírnit pocity osamění a načerpat energii k překonání těžkostí.

Skupinku otevíráme průběžně dle zájmu, vedou ji dvě naše poradkyně. Podmínky důvěry a bezpečí si na začátku vyjednáváme. Skupinu provází Monika a Zuzka a je určena lidem od 18 let. Místo setkání je poradna Plzeňské zastávky: Majerova 4, termín a čas si společně upřesníme.

Pokud máte zájem setkat se s lidmi, kteří zažili podobný smutek vlivem úmrtí milovaného člověka, objednejte se na další setkání podpůrné skupiny na e-mailové adrese zuzanna@plzenskazastavka.cz. Podrobné informace získáte na 771 148 308.

Možná témata ke sdílení

Byl to rok a já jsem pořád plná pláče pro svou zemřelou vnučku. V rodině mi tvrdí, že to nezvládám (říkají: mami nebreč, tím si nepomůžeš)…

Po smrti mé dcery se mi zbořil svět, stal se černým, nebezpečným… Cítím se velmi sama, mám samé problémy ve vztazích s lidmi. Jsem emočně jak na houpačce, někdy klidná, jindy mě celý svět štve. Co s tím mám dělat? Manžel si přeje, ať s tím vztekem přestanu…

Zemřel mi manžel…nemůžu jíst, nemůžu spát, každý den na něj myslím…jsem na antidepresivech. Cítím se vina za to, že zemřel…pořád se mi vrací chvíle, kdy mi oznámili, že je mrtev.

Můj syn se zabil. Nemohu o tom s nikým mluvit, protože sebevraždu lidé nechápou nebo to odsuzují….chtěla bych vrátit čas… Po smrti našeho syna se všichni kolem nás odmlčeli nebo se nám vyhýbají, je to těžké.

 • Svépomocné podpůrné setkání pro pozůstalé po nečekaném úmrtí partnera

  Svépomocné podpůrné setkání pro pozůstalé po nečekaném úmrtí partnera

  Svépomocné podpůrné setkání pro pozůstalé – po nečekaném úmrtí partnera  KDY: v pondělí 27. května 2024 od 18.00 KDE: Majerova 4, Plzeň Pokud máte zájem zúčastnit se a přejete si více informací, kontaktujte nás, prosím. Děkujeme. Monika Jelínková, tel. 771 148 308, monika@plzenskazastavka.cz

 • Termíny podpůrných skupin pro pozůstalé leden – červen 2024

  Termíny podpůrných skupin pro pozůstalé leden – červen 2024

  I v roce 2024 otevíráme v naší poradně Majerova 4, Plzeň podpůrná setkání pro pozůstalé rodiny po nečekaném a tragickém úmrtí milovaného člověka.

 • Termíny podpůrných skupin pro pozůstalé únor – červen 2023

  Termíny podpůrných skupin pro pozůstalé únor – červen 2023

  Otvíráme další sérii otevřených podpůrných setkání pro pozůstalé rodiny po nečekaném a tragickém úmrtí milovaného člověka. Únorové setkání proběhne v pátek 24. 2. od 18.00, v naší poradně Majerova 4, Plzeň. Následné termíny: 24. března, 21. dubna, 26. května a 23. června.

 • Podpůrné setkání pro pozůstalé po sebevraždě blízkého člověka 27.1.2023

  Podpůrné setkání pro pozůstalé po sebevraždě blízkého člověka 27.1.2023

  V lednu uskutečníme další podpůrné setkání pro pozůstalé po tragickém úmrtí milovaného člověka. Skupina je otevřena pro nové klienty po ztrátě. Cílem podpůrné skupiny pro pozůstalé je naše nabídka bezpečného místa pro komunikaci o ztrátě, pro vzájemné sdílení pocitů a myšlenek.

 • Svépomocné setkání pro pozůstalé rodiče 16.12.2022

  Svépomocné setkání pro pozůstalé rodiče 16.12.2022

  V pátek 16. 12. 2022 od 18 – 20 hodin se v naší poradně uskuteční další svépomocné setkání pozůstalých rodičů a dalších blízkých. Přestože nemůžeme změnit, co se stalo, můžeme to spolu sdílet. Šálek čaje ve společnosti může pomoci rozvinout jiné myšlenky.

 • Svépomocné setkání pro pozůstalé podzim 2022

  Svépomocné setkání pro pozůstalé podzim 2022

  S příchodem podzimu otevíráme podpůrná svépomocná setkání pro truchlící pozůstalé. Skupinu bude provázet Monika a Zuzka a je určena lidem od 18 let. Místo setkání je poradna Plzeňské zastávky: Majerova 4, termín a čas si společně upřesníme.

 • Svépomocné setkání pro pozůstalé rodiče 22.4.2022

  Svépomocné setkání pro pozůstalé rodiče 22.4.2022

  V pátek 22. 4. 2022 od 18 – 20 hodin se uskuteční další svépomocné setkání pozůstalých rodičů a dalších blízkých v ověřeném online SKYPE prostoru. Neváhejte si s námi domluvit schůzku a zeptat se na vše, co vás zajímá. Jste srdečně zváni.

 • Svépomocné setkání pro pozůstalé rodiče 2.4.2022

  Svépomocné setkání pro pozůstalé rodiče 2.4.2022

  Termín svépomocného setkání pro pozůstalé rodiče a blízké v Plzni je 2. dubna dopoledne se Zuzkou a Monikou. Pište, volejte rádi se s vámi uvidíme.

 • Svépomocné setkání pro všechny v pomáhajících profesích 8.4.2022

  Svépomocné setkání pro všechny v pomáhajících profesích 8.4.2022

  V pátek 8. dubna se uskuteční svépomocné setkání pro všechny v pomáhajících profesích, kteří se cítí v nepohodě, stresu a přetížení. Napište nám, zavolejte, jsme připraveni vás podpořit a pomoci si navzájem.

 • Svépomocné setkání pro pozůstalé (online) prosinec 2021

  Svépomocné setkání pro pozůstalé (online) prosinec 2021

  Nabízíme vám formou online setkání společné místo pro sdílení našich smutků, starostí i inspirací s lidmi, kteří mají podobnou životní zkušenost při úmrtí milovaného člověka.

 • Svépomocné setkání pro pozůstalé (online) 20.10.2021

  Svépomocné setkání pro pozůstalé (online) 20.10.2021

  V říjnu opět pořádáme od 18 do 19.30 hodin online svépomocné setkání pozůstalých rodičů a dalších blízkých. Nabízíme vám formou online setkání společné místo pro sdílení našich smutků, starostí i inspirací s lidmi, kteří mají podobnou životní zkušenost při úmrtí milovaného člověka.

 • Svépomocné setkání pro pozůstalé 4.9.2021

  Svépomocné setkání pro pozůstalé 4.9.2021

  Ve spolupráci s Dlouhou cestou z.s. pořádáme v sobotu, 4. září 2021 od 9 do 12 hodin prezenční svépomocné setkání pozůstalých rodičů a dalších blízkých. Setkání je určeno pro rodiče, dospělé sourozence, prarodiče či další blízké po ztrátě dětí v jakémkoliv věku a z jakékoliv příčiny.

 • Svépomocné setkání pro pozůstalé 24.6.2021

  Svépomocné setkání pro pozůstalé 24.6.2021

  Nabízíme vám formou online setkávání společné místo pro sdílení našich smutků, starostí a jiných pocitů s lidmi, kteří mají podobnou životní zkušenost při úmrtí milovaného člověka.

 • Podpůrné setkání pro pozůstalé rodiče 7.5.2021

  Podpůrné setkání pro pozůstalé rodiče 7.5.2021

  Ve spolupráci s Dlouhou cestou otvíráme online formou podpůrné setkání 7. května pro pozůstalé rodiče. Lze se však připojit na jakékoliv jednotlivé setkání.

 • Podpůrné setkání pro pozůstalé rodiče 8.11.2020

  Podpůrné setkání pro pozůstalé rodiče 8.11.2020

  Navzdory nepříznivé situaci si myslíme, že je důležité pokračovat v svépomocných setkáváních a dál si pomáhat NÁHRADNÍ TERMÍN ZAJIŠTĚN.

 • Podpůrné setkání pro pozůstalé rodiče 6.6.2020

  Podpůrné setkání pro pozůstalé rodiče 6.6.2020

  Setkání rodičů a blízkých po ztrátě, sdílení našich potřeb v tomto smutném životním období, prostor pro emoce, pocity osamění, křivdy, nepochopení okolí, rezignace. Co dělat, pustit, opustit, odpustit….?

 • Od ledna 2020 otevíráme podpůrné setkání pro pozůstalé

  Od ledna 2020 otevíráme podpůrné setkání pro pozůstalé

  Od příštího roku budeme otvírat Podpůrnou skupinu pro pozůstalé – důležité informace v letáčku níže. Prosím šiřte, sdílejte, děkujeme!