+420 771 148 308
info@plzenskazastavka.cz

Mgr. et Bc. et Bc. Kateřina Holubová

Mgr. et Bc. et Bc. Kateřina Holubová

Dobrovolný poradce, Krizový intervent

Pracuji v neuropsychologické rehabilitaci s pacienty po získaném poškození mozku a s pacienty s nízkou motivací. Absolvovala jsem výcvik v krizové intervenci.

Jmenuji se Katka Holubová a bydlím kousek za Prahou. V Plzni jsem byla jako malá několikrát, každá návštěva v ní byla s něčím spojena a zůstala mi po ní silná vzpomínka. Blíže jsem Plzeň poznala o mnoho let později a postupně mi přirůstá k srdci.

Vystudovala jsem ergoterapii na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, v současné době pracuji v neuropsychologické rehabilitaci s pacienty po získaném poškození mozku a s pacienty s nízkou motivací. Dokončuji psychologii na Filozofické fakultě UK. V minulosti jsem pracovala jako psovod a konzultantka u výslechu, kde jsem absolvovala výcvik v krizové intervenci a výcvik v chatové krizové intervenci. Působila jsem jako peer-konzultantka pro vojáky, kteří se vraceli ze zahraničních misí.

Ačkoli mám za sebou vlastní tragickou zkušenost, má cesta k Plzeňské zastávce vedla trochu oklikou. S Mirkou jsem se seznámila přes naše psy, a poté jsem jela do Plzně na křest její knihy k tématu náhlého vdovství. Tím jsem se seznámila i se Zuzkou a dozvěděla se, komu obě pomáhají.

Došlo mi, že jsem zvláštní souhrou „nenáhod“ potkala dvě ženy, které „ví, jaké to je“… že znají tu bolest, která je úplně jiná a v něčem zároveň stejná jako ta moje.

Ztratila jsem tři své nejbližší, stačila k tomu jen jedna sekunda. Zasáhlo mě to v době, kdy jsem ještě vlastně pořádně moc nevěděla, jak se ten život žije, co od něj vlastně chci, co v něm budu dělat… natož, jak v TUHLE chvíli najednou mám jít dál, co mám vůbec s tím žhavým uhlíkem na hrudi, prázdnotou v duši a klepajícíma se nohama dělat, jestli je to, co vnímám, cítím a chci, či nechci normální…

Uplynulo už mnoho let… Žiju dál. Je to jiné než dřív, má to jinou šířku i hloubku. Žiju tenhle jiný život a svoji zkušenost v různé formě sdílím s lidmi, kteří zrovna prochází podobným a chtějí či potřebují pomoc.