+420 771 148 308
info@plzenskazastavka.cz

Beseda se studenty sociální práce

Beseda se studenty sociální práce

Dne 10. dubna 2019 proběhla beseda se studenty druhého ročníku oboru Sociální práce Teologické fakulty v Českých Budějovicích.

Kolegyně a zakladatelka spolku Zuzka Pousková představila Plzeňskou zastávku, promluvila o jejím vzniku a zaměřila se na téma svépomocných a podpůrných skupin v kontextu neštěstí nebo jiných náročných životních situací. Zohlednila při tom i svou dlouholetou nemocniční praxi. Vznikl prostor i otázkám jiných skupin, kde se setkávají lidé s podobnou zkušeností, o významu rituálů a především z osobní zkušenosti samotných studentů.

Ačkoliv se dotýkali poměrně těžkých témat, studenti spontánně reagovali, někteří živě diskutovali a aktivně se doptávali na možnosti navazující pomoci lidem v těžké životní situaci a krizi. V závěrečném shrnutí zarámovali besedu tím, že svépomocná skupina může vyrůst jako plně fungující jedině „zdola“, tj. semknutím podobně zasažených lidí a nemůže být tedy uměle vytvářena tzv. odborně „shora“. Jako druhé pravidlo vzešlo, že pomáhání pomáhá, ale touha pomoci nesmí přerůst v touhu po moci.

Děkujeme za pozvání a hodně pracovních úspěchů přejeme budoucím sociálním pracovníkům.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *