Bc. Tereza Suchanová

Foto: archiv Tereza Suchanová 2022

Pocházím ze středních Čech, ale momentálně žiji v Praze. S Plzeňskou zastávkou jsem se setkala po nečekaném úmrtí nevlastního tatínka v souvislosti s onemocněním COVID-19, která zasáhla naši rodinu jako blesk z čistého nebe. Psychologická pomoc při úmrtí milovaného člověka je v dnešní době nedocenitelnou pomocnou rukou v těžké chvíli každého truchlícího člověka. Prožitá zkušenost se ztrátou milovaného člověka dělá Plzeňskou zastávku nejen unikátním místem, kde člověk najde oporu a porozumění, ale také místem, kde člověku a jeho pocitům poradci více porozumí. Psychoterapeutů je dnes široká škála, ale těch, kteří se zaměřují na pomoc pozůstalým je stále málo a proto jsem nadšená, jako službu Plzeňská zastávka poskytuje.

Pracuji jako virtuální asistentka a mým denním chlebem je administrativní práce na dálku. V minulých letech jsem pomáhala jedné neziskové organizaci, proto vím, že dobrovolnická práce je nedostatkové zboží, a že nic nezkazím tím, když se ozvu a svoji pomoc nabídnu. A tak jsem tady! Společnými silami budujeme propagaci a osvětu, hledáme usnadnění administrativy tak, aby se poradci mohli více soustředit na přímou pomoc lidem, kteří to potřebují.

Možná mezi ně patříte i vy a mě hřeje na srdci, že i díky mé pomoci se poradci Plzeňské zastávky mohou věnovat třeba právě vám!

Kontakt: tereza@suchanova.cz