+420 771 148 308
info@plzenskazastavka.cz

Podpora duševního zdraví pro pojištěnce VZP v roce 2022

Podpora duševního zdraví pro pojištěnce VZP v roce 2022

Péče o duševní zdraví je v české společnosti bohužel stále tabu. Přitom více než 7 % české populace trpí úzkostnými poruchami, 5,5 % poruchami nálady z čehož 4 % závažnými depresemi. Další lidé trpí poruchami příjmu potravy, poruchami osobnosti a dalšími duševními onemocněními. Není žádnou ostudou říci si o pomoc, pokud se necítíme dobře a problémy přetrvávají, nepomáhá ani pohyb a zdravá životospráva.

V rámci programu péče o duševní zdraví (Zvýšení dostupnosti psychosociální podpory) lze u VZP v roce 2022 získat příspěvek až 5 000 Kč na zvýšení dostupnosti psychosociální podpory u vybraného terapeuta.

Příspěvek je určen pojištěncům ve věku od 7 let (u kterých není v termínu podání žádosti evidována přeregistrace k jiné zdravotní pojišťovně) na nově absolvovaná sezení u vybraného terapeuta dle zveřejněného seznamu v max. počtu 10 sezení. 

Čerpat příspěvek lze od 1. ledna do 30. listopadu 2022 na základě obdrženého Poukazu u VZP. Příspěvek je ve výši 500 Kč na sezení a je možné využít maximálně na 10 sezení. Mohou využívat i děti od 7 let.