+420 771 148 308
info@plzenskazastavka.cz

Naše poradkyně Mirka získala Cenu Křesadlo za rok 2020

Naše poradkyně Mirka získala Cenu Křesadlo za rok 2020

Hlavním cílem udělování Ceny Křesadlo je ocenit práci dobrovolníků, upozornit na přínos dobrovolnických činností v naší společnosti, zviditelnit příběhy vzájemné a nezištné pomoci. Křesadlo pomáhá seznámit širší veřejnost s pestrostí dobrovolnictví a podpořit další lidi k zapojení se do dobrovolnických aktivit. Je také malou oslavou těch, bez kterých bychom ty úžasné dobrovolnické příběhy nemohli vyprávět, koordinátorů dobrovolníků z nevládních neziskových organizací.

Ocenění Křesadlo má podtitul „cena pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci“.

Hlavní cenu získala naše kolegyňka Miroslava Šimková, která 8 let dobrovolně pomáhá pozůstalým při ztrátách milovaného člověka. Mirka tragicky přišla o manžela a zůstala sama se čtyřmi dětmi.

Tato situace ji spolu s kolegyní Zuzannou Pouskovou přivedla k myšlence založení neziskové organizace – Plzeňská zastávka.

Ačkoli je Mirka sama vážně nemocná a stará se o dceru s hendikepem, přesto nezištně jako certifikovaná poradkyně pomáhá lidem, kteří se musí vyrovnat s náhlou ztrátou člena rodiny. Jsme na ni právem hrdí a gratulujeme!