+420 771 148 308
info@plzenskazastavka.cz

Podpořte osvětovou sbírku na pomoc pozůstalým

Podpořte osvětovou sbírku na pomoc pozůstalým

Pandemie sice povoluje, ale má na svědomí téměř 30 000 úmrtí a ještě více truchlících. Dospělých a dětí, kteří ztratili blízkého člověka a snaží se s tím poprat. Řada z nich (statistika uvádí až 25 %) se se smrtí bez odborné pomoci neobejde. Těm je potřeba pomoci, proto se spojily organizace, které se na pomoc pozůstalých specializují. Není nás moc, a proto vás pro zajištění pomoci potřebujeme.

Osvětová sbírka „Spojila nás smrt“ je určena na pomoc pozůstalým dětem, dospělým i celým rodinám, kteří přišli o blízkého člověka a potřebují odbornou podporu v procesu truchlení.

Náš neziskový spolek poskytuje fyzickou a morální pomoc i osiřelým rodinám, kde zemřelo dítě před porodem i po porodu. A s jakými otázkami se spolu s rodiči zabýváme? Například jak spolu mají rodiče o ztrátě miminka mluvit a jak si porozumět navzájem? Co dělat s pocitem hněvu, viny nebo studu? Jak může maminka pomoci tělu v návratu do stavu před otěhotněním? Jak se rozloučit s miminkem, když rodiče neměli tu možnost v porodnici?

Cílem společné kampaně 4 organizací (Plzeňská zastávka z.s., Klára pomáhá z.s., Nadační fond VRBA a Poradna Vigvam z.ú.) je získat finance na pomoc rodinám, které smrt miminka těžce zasáhla po zdravotní či sociální stránce.

Přispějte, prosím, na pomoc pozůstalým v rámci sbírky na https://www.donio.cz/SpojilaNasSmrt

Díky vaší podpoře nám umožníte reagovat na zvýšenou poptávku po našich službách. Zajistíme tak poradenství pro pozůstalé děti a rodiny, terapie, pečovatelky a terénní pomocníky do ovdovělých rodin.

Výtěžek ze sbírky bude rozdělen rovným dílem mezi čtyři organizace, které pozůstalým pomáhají – Poradna Vigvam, NF Vrba, Klára pomáhá a Plzeňská zastávka.

I drobná pomoc se počítá. Děkujeme vám i za sdílení.